ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výroba tohoto produktu byla ukončena

Doporučená náhrada

ATEX digitální radiostanice vysílačka Hytera PD715Ex-40-UHF

Pro ty, kteří pracují v prostředí s nebezpečím výbuchu plynů a hořlavých prachů, je bezpečnost prvořadá. Použití standardních rádií by mohlo být nebezpečné. Hytera proto nabízí dvě přenosné DMR radiostanice, které jsou v souladu se světovými nejpřísnějšími bezpečnostními normami.

Nový typ radiostanice bez displeje a klávesnice s označením PD715Ex se připojuje ke stávající nabídce atexové radiostanice PD795Ex s displejem a klávesnicí.

Zvolte si vhodnou kombinaci příslušenství (akumulátor, anténu, způsob nabíjení)!!!

Hodnocení:
27.709,00 Kč
22.900,00 Kč  bez DPH
Dostupnost:
Skladem
Kód zboží
HMF-PD715Ex-40-UHF
Výrobce
 • Příslušenství k produktu

  Hytera rozšiřuje svou nabídku řešení pro průmyslová prostředí s nebezpečím výbuchu. Špičkový digitální model PD795Ex doplňuje jednodušší radiostanice s certifikací ATEX bez displeje a klávesnice s označením Hytera PD715Ex.

  Hytera chápe výzvy, jimž čelí odborníci pracujících v prostředí s nebezpečím výbuchu. Věnuje velkou pozornost výzkumu, vývoji a přináší inovativní řešení v oblasti jiskrově bezpečných komunikačních řešení. Při návrhu se uplatnily techniky distribuovaného návrhu desky plošných spojů a silikonového zapouzdření. Radiostanice je již standardně navržena s krytím IP67 a odpovídá standardu MIL-810G. Pro zvýšení bezpečnosti pracovníků jsou radiostanice standardně vybaveny přijímačem GPS a modulem Man-Down, který umožňuje automaticky upozornit dispečera na pracovníka v nouzi a předat jeho aktuální polohu.

  Nová digitální DMR radiostanice Hytera PD715Ex je nástrojem pro skutečné profesionály a zajistí efektivní komunikaci i v prostředí s výbušnými plyny a prachem. Radiostanice Hytera PD715Ex a PD795Ex jsou certifikovány podle nejpřísnějších bezpečnostních standardů.

  Hlavní přednosti

  Bezpečnost a vysoká spolehlivost zaručená evropským standardem ATEX

  • Hytera PD795  Ex je navržena podle přísných požadavku evropského standardu ATEX a severoamerických norem FM. S certifikací pro ATEX, IECEX,FM a CSA může radiostanice bezpečně fungovat i v nejnebezpečnějších prostředích s přítomností vodíku a částicemi prachu. Celkový design je souladu s nejnovějšími americkými vojenskými standardy  MIL-810G, které specifikují odolnost v nejnáročnějších podmínkách  s vysokými  i nízkými  teplotami, vysokou vlhkostí, vibracemi a nárazy.

  Bezpečnostní certifikáty  ATEX, FM a IECEx

  Rozšířené bezpečnostní funkce radiostanice

  • PD795 Ex je vybavena vyhrazeným nouzovým tlačítkem. V případě nehody stisknutí tlačítka spustí poplach a inicializuje hlasový hovor do přednastavené skupiny. Radiostanice má kromě toho zabudované funkce Man-Down (ležící muž), GPS a Lone worker (osamělý pracovník).

  Bezpečný Li-Ion akumulátor s vysokou kapacitou

  • PD795Ex je vybavena Li-Ion akumulátorem s kapacitou 1800 mAh, která poskytuje radiostanici výdrž 17 hodin v standardním provozním cyklu 5-5-90. Obvody pro nabíjení a vybíjení radiostanice jsou striktně navrženy tak, aby nedocházelo k přebíjení nebo vybíjení způsobující vysokou teplotu což vede k nestabilitě prostředí akumulátoru.
  • Jednotlivé články jsou zapouzdřeny tak, aby se předávalo nahromaděné teplo prostřednictvím jediného bodu a také se zabránilo  jeho uvolňování do prostředí.

  Vysoká kvalita zvuku a zajištěná komunikace na základě DMR technologie

  • Hytera PD795 Ex se velmi snadno používá . Je vybavena odolným a velmi dobře čitelným LCD displejem  a intuitivní uživatelské rozhraní. Protiskluzový robustní ergonomický design  usnadňuje uživateli používání radiostanice. Velké PTT tlačítko a volič kanálu umožňuje snadné používání v rukavicích.

  Vylepšený návrh desky plošných spojů a EMC stínění

  • K dosažení vysokých bezpečnostních standardů Hytera použila  optimalizovaný distribuovaný návrh desky plošných spojů, který snižuje možnost vzniku poruchy. Všechny klíčové komponenty na desce jsou pokryty stíněním a mezery  mezi spoji, mezi  součástkami, mezi  součástkami a stíněním jsou optimálně rozloženy, což znamená lepší výkon a nižší vnitřní EMC rušení.

  Inovativní silikonové zapouzdření

  • Technologie zapouzdření silikonem zabraňuje kontaktu vnitřních obvodu se vzduchem a tekutinami, která účinně zabrání vniknutí kapaliny, plynu a škodlivých plynů. Technologie zapouzdření silikonem je velmi delikátní a složitá a každá radiostanice stráví na výrobní lince 8 hodin.

  Design minimalizující elektrostatický náboj

  • Při konstrukci PD795 Ex Hytera uplatnila patenty pro design minimalizující elektrostatický náboj a lisování ze dvou materiálů. Staticky disperzní materiál (modrý) minimalizuje hromadění náboje na povrchu radiostanice a snižuje pravděpodobnost jeho vybití . Robustní materiál (černý) maximalizuje odolnost uzavřeného prostoru.

  IP67 (nevýbušné)

  • Krytí IP67 (dosahuje 6: Zcela proti prachu, 7: Ochrana proti účinkům ponoření do 1 m po dobu 30 minut). Je to nejvyšší úroveň IP pro pozemní radiové aplikace.

  Patentovaná západka akumulátoru

  • Pro odejmutí akumulátoru se musí zámek západky posunout ve dvou osách. Tento patentovaný design západky znemožňuje odpadnutí akumulátoru od radiostanice v případě pádu, které by mohlo způsobit zajiskření

  Certifikace ATEX, IECEx, FM/CSA

   

  ATEX  je definován direktivou Evropské unie, které musí odpovídat přenosné radiostanice, které  se používají v potenciálně výbušném prostředí. ATEX nahrazuje klasifikaci Cenelec v celé Evropské unii a zemích EFTA.

  IECEx schéma je cesta k budoucí globální certifikaci. Jeho cílem je harmonizace standardů, která umožní volný pohyb zboží založený na celosvětově akceptovaném standardu.

  FM (FM schváleno LLC) je členem národně uznávaných  zkušeních laboratoří USA a snaží nabízet komplexní služby s nepřekonatelnou technickou integritu k  mimořádné spokojenosti zákazníků.

  FM certifikát pro radiostanice Hytera PD795Ex

   

  Označení nevýbušného zařízení podle normy ATEX

  • II 2G Ex ib IIC T4
  • II 2D Ex ib IIIC T120°C IP5X
  • I M2 Ex ib

  Vysvětlení kódu

  • II = pro prostory s nebezpečím výbuchu jiné než doly
  • 2G = kategorie 2 pro plyn (ta odpovídá zóně 1 = prostor ve kterém může vzniknout výbušná plynná atmosféra za normálního provozu)
  • Ex = Explosion-proof equipment - Značka pro zařízení určené do prostředí s nebezpečím výbuchu.
  • Ib = jiskrová bezpečnost
  • IIC = skupina výbušnosti - vodík, acetylen, sirouhlík
  • IIIC = skupina výbušnosti - vodivé hořlavé prachy
  • T4 = teplotní třída; maximální povrchová teplota <=135°C; maximální přípustná povrchová teplota pro trvale horké povrchy 130°C
  • T120°C = maximální teplota povrchu zařízení
  • IP5X = odolnost elektrospotřebiče proti vniknutí cizího tělesa – proti prachu částečně
  • IP67 - jen mimo výbušné prostředí - odolnost elektrospotřebiče proti vniknutí cizího tělesa - proti prachu úplně, chráněno proti ponoření do vody (ponoření na 30 min do hloubky 1m)
  • I = pro prostory s nebezpečím výbuchu v dolech
  • M2 = zařízení zajišťuje vysoký stupeň ochrany v prostředí hlubinných dolů i na jejich povrchu, kde je pravděpodobný výskyt metanu a hořlavého prachu. Při vzniku výbušné atmosféry se zařízení odpojují.

  Označení nevýbušného zařízení podle normy IECEx

  • Ex ib IIC T4
  • Ex ib IIIC T120°C IP5X
  • Ex ib I

  Po výběru antény, baterie a typu nabíjení, balení obsahuje:

  • radiostanice
  • anténa
  • Spona na opasek a popruh
  • baterie
  • nabíječka
  • návod

   

  Oblasti využití

  Chemický průmysl

  • Hořlavé plyny, kapaliny a pevné látky jsou zpracovávány v mnoha různých chemických procesech, při kterých mohou vznikat výbušné směsi.

  Hornictví

  • Vedlejším produktem při těžbě uhlí je plyn. Plyn se shromažďuje pod zemí a nejsou-li dobře realizována¨bezpečnostní opatření, hrozí nebezpečí výbuchu.

  Hašení požárů

  • Řešení mnohých kritických situací jako je únik ropy nebo zemního plynu vyžaduje použití zařízení s vysokou elektrickou bezpečností.

  Farmaceutický průmysl

  • Alkoholy jsou často používány jako rozpouštědla při výrobě léčiv. Používají se také různá činidla a pomocné látky, jako je například laktóza, které mohou způsobit výbuch prachu.

  Rafinérie

  • Uhlovodíky zpracovávané v rafineriích jsou hořlavé a v závislosti na jejich bodu vzplanutí může dojít k výbuchu i při pokojové teplotě.  Prostory závodů na zpracování ropy jsou obecně považovány za místo s nebezpečím výbuchu.

  Radiostanice Hytera PD795 Ex video představení

  Představení vyššího modelu PD795Ex ze stejné řady radiostanic Hytera. Základní funkce a podmínky použití jsou pro obě radiostanice shodné. 

   

  Technická specifikace

  Frekvenční rozsahy: VHF: 136-174MHz *UHF: 400-470MHz
  VF výkon: 1W
  Počet kanálů: 1024
  Počet zón: 64 (každá maximálně 16 kanálů)
  Kanálová rozteč: 25/20/12.5kHz
  Napájecí napětí: 7.4V
  Akumulátor: 1800mAh Li-Ion
  Výdrž akumulátoru(cyklus 5/5/90, vysoký výkon, akumulátor 2000mAh): Analogový režim: více než 14,5 h /13h (GPS)Digitální režim:     více než 17 h /15 h (GPS)
  Frekvenční stabilita: +/- 1.5ppm
  Impedance antény: 50Ω
  Rozměry a hmotnost: 485g, 141 x 55 x 39mm
     
  ATEX specifikace II 2G Ex ib IIC T4
  II 2D Ex ib IIIC T120
  IP5X
  I M2 Ex ib
  IECEx specifikace Ex ib IIC T4
  Ex ib IIIC T120
  IP5X
  Ex ib I
  FM/CSA specifikace Class I, Zone 1 AEx/Ex ib IIC T4 Gb
  Class II, III Div 1,
  Group E, F, G T120

  -20
  ≤Ta≤50
  Přijímač:
  Výstupní výkon audio: 0.5W
  Zkreslení audio: ≤ 3%
  Audio odezva: +1 ~ -3dB
  Citlivost (analog): 0,3uV (12dB SINAD)
  0,22uV (typická, 12dB SINAD)
  0,4uV (20dB SINAD)
  Citlivost (digitál): 0,3uV (%5 BER)
  Potlačení sousedního kanálu
  TIA-603
  ETSI
  60 dB @ 12,5 kHz/70 dB @ 20/25 kHz
  60 db @ 12,5 kHz/70 dB @ 20/25 kHz
  Intermodulace
  TIA-603
  ETSI
  70 dB 12,5 kHz/20/25 kHz
  65 dB 12,5 kHz/20/25 kHz
  S/N 40 dB @ 12,5 kHz
  43 dB @ 20 kHz
  45 dB @ 25 kHz
  Rušivé vyzařování: < -57dBm
  Vysílač:  
  VF výkon 1 W
  FM modulace 11K0F3E @ 12.5KHz
  14K0F3E @ 20KHz
  16K0F3E @ 25KHz
  4FSK modulace 12.5KHz pouze data7K60FXD
  12.5KHz data a hlas
  7K60FXW
  Zkreslení audio: ≤ 3%
  Audio odezva: +1 ~ -3dB
  Digitální protokol: ETSI-TS102 361 -1,-2,-3
  Digitální vokodér: AMBE++ nebo SELP
  Charakteristiky prostředí:
  Provozní teplota: -30°C – +60°C
  Skladovací teplota: -40°C – +85°C
  Stupeň krytí IPX: IP67
  Odolnost dle MIL STD standardu: MIL-STD-810 C/D/E/F/G
  Parametry GPS:  
  TTFF (čas pro zjištění polohy) po zapnutí (studený start): <1 minuta
  TTFF (čas pro zjištění polohy) v pohotovostním režimu (teplý start): <10 sekund
  Přesnost: <10 metrů

Dotaz na produkt

ATEX digitální radiostanice vysílačka Hytera PD715Ex-40-UHF

Souhlasím se zpravování ůdajů za účelem zpracování dotazu

Doporučit kamarádovi

ATEX digitální radiostanice vysílačka Hytera PD715Ex-40-UHF

Souhlasím se zpracováním údajů za účelem odeslání formuláře

Kontaktní spojení

Ing. Roman Křístek
Tel: 608 600 365
E-mail: kristek@dcom.cz
Tomáš Šedivý
Reklamace: reklamace@dcom.cz

Provozní doba

po - čt 9 - 15 hod
9 - 13 hod

Spolehlivý dodavatel

Splnili jsme nejpřísnější kritéria kredibility a spolehlivosti za období posledních deseti let.

AAA certifikát pro DCom

DCom, spol. s r.o.

Adresa: Kšírova 32
  619 00 Brno
IČO: 62024302
DIČ: CZ62024302
   
Tel: +420 543 255 191
E-mail: kristek@dcom.cz

Autorizovaný servis

DCOM, SPOL. S R.O., profesionální servis pro vysílačky Hyt a radiostanice Hytera

DCom je autorizovaným distributorem a servisním partnerem Hytera

Přihlášení do systému